anders: Visst såg det skakigt ut i Backlinjen i fjol. Men laget måste fungera som en enhet, det gjorde den inte, åtminstående inte första halvan av grundserien. Men jag håller med dig om kämpar insatserna. Men även här tyckte jag att hela laget brast, med få undantag Magnertoft, Hannula& Rydmark.Dom krigade varje match. Ibland när man satt och såg matcherna undrade man om dom hade lagt bredbandskabel åt Percy timmarna innan match. Mer kämparetag till nästa säsong, det är trots allt bara ca 20 min effektiv speltid per match. Därför är det viktigt med en bred trupp. Det ger Bäckis möjligheten att bänka en spelare som inte gör sitt.
Men jag håller med dig om kämpar insatserna. Men även här tyckte jag att hela laget brast, med få undantag Magnertoft, Hannula& Rydmark.Dom krigade varje match.
Ibland när man satt och såg matcherna undrade man om dom hade lagt bredbandskabel åt Percy timmarna innan match.
Mer kämparetag till nästa säsong, det är trots allt bara ca 20 min effektiv speltid per match. Därför är det viktigt med en bred trupp.
Det ger Bäckis möjligheten att bänka en spelare som inte gör sitt.