"- Samtidigt trivs vi utomordentligt här i Örnsköldsvik. Malin (sambon reds.anm) har jobb och vi har hus. Det skulle nog vara jättejobbigt att lämna det här också."
Å andra sidan, hur lätt är det egentligen att sälja ett hus i Ö-vikstrakten idag? Vill nog till att man börjar smöra presumtiva köpare ett bra tag i förväg. :-)
Tidningen Ångermanland har i dag en artikel där de bedömmer de olika spelarnas säsong. Tycker de har bra koll faktiskt. Jonny Dahlgren har ju förvisso goda rådgivare...
Micke P's flickvän har i alla fall enligt säkra rykten sagt upp sig från sitt jobb. Men det behöver inte betyda att hon gjort det för flytt. Men det känns som så.
Detta kanske redan skrivits här på HS men jag orkade inte läsa alla inlägg.
Inget simpelt i lakejskapet i sig, är ju frågan om man klarar av att se sig själv i spegeln när man vaknar bara :-). (Själv söker jag enbart anledningen till att jag verkligen såg på 1:a perioden NYR-TOR?)
NuMountain: jag vet inte riktigt vad schizofreni innebär. Vi såg en video om det när jag läste Psykologi A i gymnasiet, men det var ju några år sen... Men jag ska forska vidare i saken!
NuMountain: undrar du varför jag postar tomma inlägg? Det vet jag inte! Rimligtvis borde det inte vara farligt att trycka på entertangenten när markören befinner sig i ett annat fält än på "skicka meddelande"-knappen, men min dator/mitt tangentbord lever tydligen sitt egna liv. (Förr, innan det kom upp ett namn med kolon efter automatiskt, så var det mitt problem och inte ert...var det inte bättre då i alla fall...?)
knaskamilla: Nu tog jag inte bort ditt inlägg nedan knas. Det är bara för att visa att du postar tonvis med sådana för oss MoDoratorer att rensa. Vad är problemet?
NuMountain: jag har fått tipset att inte trycka på enter, så jag kan inte ha de radbrytningar jag vill i mina inlägg längre... Tänkte bara konstatera att schizofreni kan vara jobbigt för omgivningen också. Eller, det kanske mest bara ÄR jobbigt för just omgivningen? (Eller, som någon i BigBrother sa: omkretsen.)
Nu hopar sig molnen över GB:n, konsp.teorier flyger i luften, och nu så måste vi väl ändå ge oss in på: En liten undran, bara: rensar du åt NuM, eller rensar han själv? Är du hans lakej, kanske? HANN KARLN LÄSA INLÄGGET?
En sak är säker, om ni värvar Hållberg har ni fått en kanonback som jobbar i det tysta. Han går sällan bort sig bakåt, men gör inte heller så mycket framåt. Stabil defensiv back som jag definitivt inte vill bli av med från MODO.
Jag tänkte bara som så: sockerpiller är väl inte direkt något man ANVÄNDER till annat än att lura i folk att det är någon medicin? Om jag har fel, så ber jag om ursäkt. Om jag har rätt undrar jag: varför skulle man då kunna köpa dem utan att få dem utskrivna av en läkare (eller tilldelade av en läkare eller sådär, ni vet)?
scim: Jag har inget grepp om "bilden". Modos Forum är lite väl obevakat av ansvarstagande människor såsom vi själva. Själv skulle jag njuta av att stänga käften på Vikingen innan han hunnit öppna som i "den" boken, exempelvis.