{6870}: Unnar väl inte Timrå framgång på det sättet men skulle vara lite tråkigt om de åker ner igen på en gång. Speciellt när vi har en väldigt reell chans att gå hela vägen.
jonsson: Timrå och Malmö lär skaka just nu iallafall. Jag tror och hoppas att DIF undviker nedflyttning och dom kan t.om klättra förbi båda dessa lag tror jag. DIF är det sämsta alternativet att åka ur av dessa tre lag om MoDo mot förmodan misslyckas att gå upp.
{9315}: BIK fick ett mål bortdömt, eller snarare skulle haft ett om inte domarna blåst för tidigt Sedan har man varit rätt överlägsna HV i inredningen av matchen
Tarasov: Inte omöjligt. Jag tror fortfarande att Vita Hästen fixar det. De har några riktigt bra spelare (om de nu inte säljer) och har även ett par matcher mindre spelade. Har iofs alla fyra matcher mot just SSK kvar, så kan bli spännande…
jonsson: Läste i veckan att vår kille som brutit fotleden är på bättringsvägen .. alltid nåt ..skulle snart börja åka skridskor Kan han räknas som ett nytt tillskott (värvning) kanske .
Heyerdal: Dyker alltid upp någon riktigt bra import i HockeyEttan, danska eller norska ligan. Lagen högre upp i hierarkin har helt enkelt missat honom. Bra scoutat av Kiruna.
Tror nog vi kan glömma köp från Hästen nu dock. De ligger under mot Almtuna och SSK kryper närmare.
hanzon: gäller väl alla målisar iofs men trots målet gör han inte bort sig. Sen kan man tycka, är man 2.03 ska man inte släppa in en puck sådär Han gör som alla andra och blir aningens ihopkrupen
Linköping får gärna klappa ihop totalt.