JoJo2613: Ville slå sönder tvn varje gång han gjorde Djurgården förra säsongen. Säger KlasOn och ThoresOn istället för vad spelare faktiskt heter. Helt värdelös på sitt jobb.
Robin Ztorken L: bjerselius och Svettis kan man skeppa direkt. Plocka in en rutinerad jävel likt EJK eller AP som har stor hockeyröv och är tråkig att spela mot.
Västerås är ett skitlag i år, ingen tydlig värdemätare i någonting nästan. Vi vinner den här matchen och så får vi se över tid hur Andersson får till laget och deras vilja att vilja vinna och spela tillsammans igen.
Modo-Målet: Vi har en enda spelare i laget som skulle kunna lyfta oss mot SHL, det är Werner. Swetli, Måns, Emil, ,Mattsson, Topping och Bjerselius är för dåliga, har säkert glömt några. Backsidan behöver ingen ingen ens tala om den är knappt på HA nivå