Willow: Jo, extremt märkligt att sätta Anderson i frysboxen med tanke på hur svag konkurrensen är. Sjukt att vi har haft Anderson på bänken samtidigt som Bella får obegränsat med chanser.
Froppa: Matchens lirare får delas mellan Hellsten som tycks se allt, och Matt Anderson som kommer in i laget och spelar som att han inte alls varit utfryst, med ett självklart försvarsagerande.
Vi gör fyra rättvisa mål, trots ifrågasatt bortaspel.
Grunden är et bra försvarsspel i egen zon.
Detta trots att våra spelvändningar knappt finns.
Men vi behöver inte be om ursäkt eller skämmas för vinsten ikväll. Tvärtom.
Men nog behöver vi växa i vårt eget spel. Vi har verkligen spelar som underdog hittills. Vi har ju inget eget initiativ. Vi dominerar inte matchbilden. Vi har inte självförtroendet för det.
Rimligast vore att spela Falkenhäll som varit riktigt bra i A truppen, han har en egenskap nästan ingen annan har och det är att han går rakt på mål.
Elton har en mycket större uppsida men han är lite för kladdig med pucken.