Matchdags igen! Idag är det bara 3 poäng som gäller allt annat gör en besviken. Idag är det dags att visa att vi vill vara ett topplag, vill behålla hemmasviten och att vi kan kämpa/ha rätt inställning mot ett lag som inte räknas som topplag! MInierat slarv tack! Idag vill jag se energi från våran såkallade förstakedja. Hårdabud nu! Gooo Modo!😀
Är det någon som vet status på Anton Öhman, är han skadad eller petad? Sägs ingenting i intervjuer inför matcherna. Ikväll gäller full gas i varje fas! GO MODO :)
hockey_21: jaha snart nedsläpp, samma lag som sist dock inga extraspelare, j20 viktiga matcher i helgen, varför Karlström inte är med vet jag inte, får hoppas de lärt sig något av senaste fyra matcherna och verkligen är med från start, ett Taif med gott självförtroende efter fyra raka lär starta offensivt
modomille: Du får bli min kommentator idag. Ingen webradio och internetuppkopplingen funkar dåligt så det går inte att se detalj-uppdateringarna på svenskspel. ;)
Ben Perrault: det gör han med all rätt :) vi kör sönder Taif! men han babblar om allt och inget och har noll koll vad som händer på isen (förutom att vi äger då )
MorganaLefaey: det enda han har koll på är att vi äger sönder Taif hittills :) tycker annars han är jobbig att lyssna på. Skitsamma, nu öser vi vidare sista 2 per.
{8879}: berömmer Modo iaf...helt ok tycker jag, som nån nämnde Modo blev lite nonchalanta sista fem, ett i baken så ger vi Taif tändvätska, annars mycket bra per
Idag vill jag se energi från våran såkallade förstakedja. Hårdabud nu! Gooo Modo!😀