Sigge: Väldigt mycket snack om att Örnsköldsvik förväntar sig att vi vinner och att Djurgården har kapaciteten att vinna. Jag tror helt ärligt efter alla år som modoit att väldigt få, om ens någon förväntar sig att vi ska vinna, Modoiter vet att man inte kan ta ut något i förskott. Jobbet ska göras först.
Kom igen nu Modo, fan vad jag hoppas vi klarar av detta!
vonDöbeln: Det är Difmores fel. Dem vill inte att folk ska få veta hur bra stämning det egentligen är. Deras narrativ om att ingenting slår Hovet måste upprätthållas.
{9682}: Gör som Ove, drick vodka 😄 jag hade i mig 7 öl innan match 6 i finalen 2007 för att orka. Idag blir det mineralvatten och därmed stor risk för fosterställning i köket mellan varven
{9682}: haha, vi pratade alltid om icing-ove på lilla stå😂😂 Nu är gäller det för grabbarna att kötta på in åt h-vete för det står otroligt mycket på spel😁 vinner dom ikväll så kommer Ö-vik verkligen gå bananas
puffe: Nu jävlar!!!! Gjort allt i min makt😁🙈 sjukskrivet mig från jobbet för att stötta grabbarna med först med en jävla massa kaffe som på den goda tiden på lilla stå på kempis, men nu gått över till lite mer alkoholhaltiga drycker😂😂 detta är mitt första inlägg och nuuuu vill jag se den enögda publiken på läktarna som kastar in termosar, skor och gärna tv-apparater vid tveksamma domslut😱 för nu ska hufvudstaden ut med huvudet före💪👊👏 skål alla Ångermanlänningar, jämtlänningar, medelpadingar, ja kanske någon Umeåbo också😉 nu åker vi!!!!
Tänkte att om jag gasar på med bilen i full fart förbi Hallstahotellet rakt ner för skidbackens brant och därefter ser om jag ordnar upp det, så innebär det att det går bra ikväll. Men så ångrade jag mig.
{9682}: Nån mer än jag som varit lätt illamående, nervös och haft en eller annan tanke på kvällens match, idag? Är kanske unik...Nu går man snart in i bubblan, väl mött efter en period, eller efter matchen, eller inför ev. fredagsmatch. Men kan vi bara inte avfärda motståndet snabbt o effektivt nu. Behöver vila ut efter 7 långa år
Diffen gick hyffsat hårt på Gudlevskis senast. Ska vi förvänta oss ännu mer griseri ikväll?