Gavelo: det tycker jag inte alls att vi gjort. Jag tycker att vi varit mycket bättre än de senaste tre matcherna vi vunnit. Leksand har gjort mål på nästan allt man kunnat. Löven vann mot Leksand och var utspelade, men det har vi verkligen inte varit då det varit mer tillfälligheter och misstar än något tryck mot oss. Vi har fortfarande skapat flera riktigt vassa målchanser.
Men, väljer man att bara låsa statistiken skulle vi spelat som löven. Typ 17-2 i skott och 0-2 till löven.
{5647}: Rent statistiskt ser det ok ut, tom Skottkartan antyder att det såg ok ut spelmässigt. Visst har leksand fler avslut men ganska många från blå.
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)
Leksand har gjort mål på nästan allt man kunnat. Löven vann mot Leksand och var utspelade, men det har vi verkligen inte varit då det varit mer tillfälligheter och misstar än något tryck mot oss. Vi har fortfarande skapat flera riktigt vassa målchanser.
Men, väljer man att bara låsa statistiken skulle vi spelat som löven. Typ 17-2 i skott och 0-2 till löven.