NuMo: Jo, slår man en spelare på skridskorna är det utvisning. Tycker att Lehtinen haft ruskigt bra koll på alla puckar. Ser otroligt lugn ut och är helt rätt placerad hela tiden. Är helt säker på att han skulle tagit Lekkerimäkis puck om det gått innanför stolparna.
{5647}: Hoppas att du inte tolkade något av det jag sagt som att vi inte skulle få med oss utvisningen. Antar att du egentligen svarade på någon annan s reaktion.
Imponerad att du stavade "Lekkerimäki" rätt. Jag är urusel på att komma ihåg hur man stavar konstiga obekanta namn. Googlar hela tiden. ;)
Nu måste vi verkligen få upp tempot. Styrspel i all ära, men det ger oss inga fördelar i den här matchen. Vi på måste pressa och ge tidigt understöd hela tiden. Det är enda sättet att ta över den här matchen.
+ 1
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)
Är helt säker på att han skulle tagit Lekkerimäkis puck om det gått innanför stolparna.