Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
piff:
Man tacklar inte mot någon del av kroppen i det läget. Det handlar om respekt. Man behöver inte vara raketforskare för att inse vad som kommer hända om man med tio skärs fart tacklar en spelare som är "ouppmärksam" och som står så nära sargen som Jagr gör.
Fult, onödigt och jag är benägen att hävda att han vet exakt vad han håller på med då han går in i tacklingen.
Människan ligger i Kåbergklass när det gäller utvisningsminuter, lyckades skrapa ihop 215 pim förra säsongen i Helsinki - tål att jämföras med spelare som Bulan och Ledin - som inte ens kommer upp i hälften i pimtid.
Tydligen krävdes det också 10-12 skridskoskär för att lyckas tackla en stillastående Jagr.
Ruutu tog sikte på Jagr redan när Ruutu befann sig vid bortre stolpen.
Annars så är jag rätt besviken på Svt, ett sådant otroligt hoppande hit och dit mellan kanaler och sporter.
Innan OS började så hade jag sett framemot att få se Slovakiens matcher, men frånsett Slovakien - Ryssland mötet har det varit otroligt sparsamt med matchbilder från Slovakiens matcher.
Ovanstående match var för övrigt den bästa match jag någonsin har sett på tv.
Tre kronor är otroligt trista att kolla på i jämförelse med Slovakien.