Fan va de e tyst om RBK i tidningarna. De enda som de skrivs om en BOIS , HIF, och lilla löjliga ÄFF. Men inte ett ord om RBK, nädå de skrivs bara om fotbollen hit och dit, så fort någon t ex i HIF t ex stukat foten står de nästan en hel sida om det....säger bara en sak, vi bryr oss inte !!!
Håller med...står aldrig ett enda skit!!! Även om jag håller på HIF så är jag inte det minsta intresserad av vad som står om HIF i tidningarna.....SKRIV LITE OM RÖGLE FÖR FAN!!!!!!!!!
Alla vet att HIF är i en svacka, alla vet att Michael Hansson är skadad, men ingen vet vad som händer inom Rögle BK!! Dålig stil NST/HD!!!!!!
Jag håller för fan med dig Fransson! Det bara snackar en massa skit. som tex mycket snack o lite hochey.. hur bler det med den nya spelaren som skulle skrivas ut under denna månaden?? När ska dom skriva om dom nya spelarna som är klar??
Quakaren, Fransson, half o bäver: Men ta och tänk efter lite nu. I dagsläget ÄR Rögle, journalistiskt sett, alldeles fruktansvärt ointressant. Det enda som händer är att laget har semester/springer i skogen/lyfter skrot, samt att man letar två forwards. Blaskan har nog koll på det och den dagen det händer, är de där och skriver. Det är en sak att de fyller sporten med fotboll nu, och en helt annan om de skulle göra det mitt i vintern. Dessutom är HIF och BOIS fan så mycket mer intressanta för tidningarna, eftersom fler människor i regionen intresserar sig för fotboll än för hockey. Så är det vare sig vi vill det eller ej. Att det sedan finns ett gäng dårar (jo, jag räknar in mig själv i den skaran) som aldrig får nog, tror jag tidningarna har överinseende med ;-)
Jonas: Vem är det som brukar skriva om Rögle? Jo Daniel Rooth och han är en bra scoopare, även om det var vi här i Landskrona som vaskade fram en hemsida där det stod att votruba skulle vara på väg till tjeckien, visste Rooth ändå om det, trots att han inte hade en susning om hemsidan......så han om någon på redaktionen borde väl ha koll på vika spelare Röfgle letar efter, eller?
Men inte ett ord om RBK, nädå de skrivs bara om fotbollen hit och dit, så fort någon t ex i HIF t ex stukat foten står de nästan en hel sida om det....säger bara en sak, vi bryr oss inte !!!