HasseT: Vi ska vara glada över att ni vann med så små siffror...... Det undrar jag. När det stod 2-3 pressade vi på riktigt duktigt och hade massor med skott där ett tag. Då fick ni det ödesdigra målet efter en försvarstabbe, där två Röglespelare kom helt fria. Jag tycker vårat anfallsspel var godkänt, däremot var försvaret riktigt ruttet. Om försvaret hade skött sig och låtit bli att släppa fram Röglespelarna sådär, hade vi kunnat vunnit. Men nåja, det är väl ett lags svaghet att ha dåligt försvar, samtidigt som det nog är en styrka att göra mål på alla möjligheter som bjuds.
Lycka till i fortsättningen. Ni kan nog gå riktigt långt i år, även om jag inte var alltför imponerad igår.
Det undrar jag. När det stod 2-3 pressade vi på riktigt duktigt och hade massor med skott där ett tag. Då fick ni det ödesdigra målet efter en försvarstabbe, där två Röglespelare kom helt fria.
Jag tycker vårat anfallsspel var godkänt, däremot var försvaret riktigt ruttet. Om försvaret hade skött sig och låtit bli att släppa fram Röglespelarna sådär, hade vi kunnat vunnit.
Men nåja, det är väl ett lags svaghet att ha dåligt försvar, samtidigt som det nog är en styrka att göra mål på alla möjligheter som bjuds.
Lycka till i fortsättningen. Ni kan nog gå riktigt långt i år, även om jag inte var alltför imponerad igår.