Gudars skymning vilken pajas Börje i Luleåboken är. Går inte ta honom på allvar. Skulle vara intressant få veta om Pudas verkligen känner han blev "lurad" hit som junior men ändå väljer att återvända. De andra juniorerna har tydligen "stulits". Fjantar sig med siffror när han ska räkna upp våra spelare utifrån gör han också. 10st försöker han få till 13 genom att hoppa över nummer. Ska det vara humor? Tror många lulefans tycker det är pinsamt töntigt och blir generade när de läser Börjes lögner. Nu hittar han på det tydligen är "rena" produkter som räknas. Finns inget skrivet om att det handlar om "rena" produkter i AIKs vision och värdegrund. Känns det troligt AIK skulle ha som mål att minst 5 av 10 spelare i a-laget ska vara "rena" produkter från egna led. Dvs alla som spelat för en annan klubb får meriterna från AIK raderade. Börje med sitt egna regelverk blir galen för att Skellefteå AIK inte förhåller sig till hans fantasivärld.
Börje har det inte lätt. Han förstår inte att åren innan junioråldern är självklara sedan glömmer han bort spelare medvetet? verkar så. Anton Danielsson Simon Krekula Summa 15 från egna led och 10 utifrån varav 3 som har Skellefteå AIK som närmaste SHL-klubb. Tycker faktiskt det är tragiskt läsa det som pågår inne i luleåboken.
Skulle vara intressant få veta om Pudas verkligen känner han blev "lurad" hit som junior men ändå väljer att återvända.
De andra juniorerna har tydligen "stulits".
Fjantar sig med siffror när han ska räkna upp våra spelare utifrån gör han också.
10st försöker han få till 13 genom att hoppa över nummer. Ska det vara humor?
Tror många lulefans tycker det är pinsamt töntigt och blir generade när de läser Börjes lögner.
Nu hittar han på det tydligen är "rena" produkter som räknas. Finns inget skrivet om att det handlar om "rena" produkter i AIKs vision och värdegrund.
Känns det troligt AIK skulle ha som mål att minst 5 av 10 spelare i a-laget ska vara "rena" produkter från egna led. Dvs alla som spelat för en annan klubb får meriterna från AIK raderade.
Börje med sitt egna regelverk blir galen för att Skellefteå AIK inte förhåller sig till hans fantasivärld.