Jimmy: Jag såg att Gretzky var orolig för Tre Kronor i den här turneringen. Jag tror faktiskt att det mest samspelta laget vinner den här turneringen, o faktum är att svenska lag överlag har en unik sammanhållning, därmed inte sagt att Sverige vinner, men jag hoppas naturligtvis.
Tysklands seger i går var ju en taktisk triumf o ett bra målvaktspel. Men som sagt, Slovakien kommer att få det svårt att gå vidare, tyvärr!!! eller ska v i säga som tur är :)
mattias - 74: har inget emot Heineman men har inte sett honom tillräckligt. Han spelar ju i Islanders 🙂. Ekholm har måhända varit skadad i år men det har har sett en honom har inte sett bra ut. Då kan jag verkligen köpa både OEL och ... | Läs mer
Jag tror faktiskt att det mest samspelta laget vinner den här turneringen, o faktum är att svenska lag överlag har en unik sammanhållning, därmed inte sagt att Sverige vinner, men jag hoppas naturligtvis.
Tysklands seger i går var ju en taktisk triumf o ett bra målvaktspel.
Men som sagt, Slovakien kommer att få det svårt att gå vidare, tyvärr!!! eller ska v i säga som tur är :)