Northbanks: Du kanske inte bryr dig! Men om man som jag spelar ungdoms hockey där man konkurerar om istider med konståkning, så tycker jag att det är mycket bättre att det spelas dam hockey. Då tycker inte politiker och dom som bestämmer att vi killar får för myket pengar till ishallar mm. Om du tänker till lite så kanske du kommer ihåg att dom svenska damerna fick BRONS medalj i OS! Vad fick herrlaget? Jag kollar hellre på en bra match mellan MB-AIK eller nåt annat damlag än tex konståkning.
Grattis till segern över Leksands damlag med 14-0!!!! Om det inte hade varit en så duktig målvakt i LIFs mål hade det blivit MINST 20-0!! A.I.K Borde vara stolta över sina duktiga dam o flick spelare och satsa ännu mera resurser på dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
att Era dansbrudar har/hade lite mer fart o fläkt över sig, saknar deras glada leenden!! ( får säker massa skit för det här men det tar jag) TIK Står när de andra faller.
Hallå alla gnagare!!. Jag är en inbiten Timrå IK supporter å detta är mitt allra första inlägg i eran GB. Tänkte bara kika förbi å gratulera till 3-0 segern över Boden IK.
Om det skulle bli så att det kommer någon eller några från sthlm till Sundsvall den 6/12 vill jag gärna veta det, det vore oerhört kul att slippa stå där ensam.
Varför tar inte er hockeyklack med sig några från fotbollsklacken, den är ju ruskigt bra, hockey klacken är väll inte dålig, men eftersom det är samma klubb så måste det kunna bli bättre!!!!!!
SSK diskuterar med AIK om en utlåning/övergång av Ola Möllerstedt.Plus att Gnagarna är ute efter Peter Gerhardsson som har svårt att få något uträttat i Södertälje som har en stark forwardsbesättning. Sen ryktas det även att Mike Valley ska lämna Gnaget.
Dumle:Nä vadårå?Det går inte bra för AIK i hockey just nu... Just nu i J-20 serien ligger AIK under med 0-1 mot Leksand. Inte konstigt det med tanke på AIK blev tvungen att plocka upp dom ända bra för att få ihop något lag. Du och signaturen "vagge" lär förresten vara samma människor(?).
****** AIK förlorade igen men nu emot Nyköping tycker nog att AIK måste rycka upp sig snart...Men dom gjorde en väldigt bra match emot Hammarby det måste jag säga.