Han var så skicklig att han kunde först sjunga innan matchen och sedan ändå koncentrera sig på sitt jobb, d v s matchen. Synd att ni inte har fått uppleva detta ; )
Hej alla Boforssupportrar! Har ni fått höra Månssons ljuva stämma i hallen ännu? Han har en utomordentlig sångröst som passar till att sjunga nationalsången... :)
Bafucin: Skål själv (om än lite sent). Vad är SA egentligen? Tramsserie. Nä, tacka vet jag fortsättningsallsvenskan. Vi har idel spännande matcher mot lag som ni aldrig någonsin drömt om.
jo1: kan säga att inte brukar åka och titta på fbk, men jag var i faktiskt i globen och såg honom, (firade julen i stockholm med släkt)då var han bra..... Var i Löfbergs lila idag så jag har kunnat bedömma honom.
BIKARE: Ingen hade väl väntat sig nåt annat. Jag visste hela tiden att han inte skulle göra bort sig. Fast det är ju vissa andra som har en annan uppfattning. Tji, fick dom!
Efter matchen i Globen får han klart godkänt, han smällde på som vanligt, härligt att se! 08:orna fick smaka lite på hans fysiska spel. Emil skötte sig bra (+ + + )
Svanru: Skicka honom till Skåre, låt honom inte förpesta FBK. Jag funderade på att åka o kolla på FBK-BIF men ska "white lady" vara med så skiter jag i det.
jo1: Vad jag har hört skall han träna och bli ännu tuffare samt få ES tempo i kröppen allt detta för att återvända till BIK för med klubban i högsta hugg ta för sig ordentligt i SA :-)
Jasså.. ser han 1-2 matcher på säs. Men varför har alla andra supporters samma uppfattning...? Det kan ju inte bara vara i marcherna mot MIK & RBK som han beter sig svingt...
Bafucin: Helt klart så vet du säkert bättre men det intresanta när det gäller just Emil är ju att dom allra flesta i hockeysverige har samma uppfattning om honom och det är enbart ni i kattlådan som vet hur han är *s* Underskatta inte alla andra lags supportrars kunskaper. Ingen säger emot Emils kämpartakter dom är enorma men någon hockeyspelare är han inte möjligtvis en hockeykrigare. En spelare för motståndarna att ogilla och dom egna att älska.
Joinzzon: Man borde egentligen inte kommentera men jag kan inte låta bli. Folk som sett honom en eller två matcher på en säsong uttalar sig och har en klar uppfattning om Emil. Om man har följt honom så vet man bättre.
Stigsson: Int vet ja va du men. Vi får väl hoppas att han lär sig av de store pöjkera hur man står upp och tar en smäll eller två utan gnäll. Det räcker att motståndarna sköter den saken :-).
Allas vår Emil skall träna och spela med FBK under uppehållet innan SA, allt enligt BIK:s officiella sida. Det är han väl värd. Tror han kan tillföra en del power till FBK.
wallin: Jag ä ganska säker på att BIk kommer vara med och slåss om kvalserieplatserna. Ska jag tippa en placering så blir det 3:a. Vi har varit bra mot bra lag i år...
fillart12: Månsson har ju varit riktigt bra och var ju den som visade vägen igår. Iwarsson har som föregående talare säger varit lite ojämn och blandat bra med lite sämre insatser.
Han var så skicklig att han kunde först sjunga innan matchen och sedan ändå koncentrera sig på sitt jobb, d v s matchen. Synd att ni inte har fått uppleva detta ; )