1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 780939 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1985351

Sv: A proposito de nada
{8785}:

Nu ligger ju Alcéns styrkor i att komma under skinnet och vara en gris i tighta och intensiva matcher. Både du och jag vet om att det aldrig är i närheten av sådana matcher på försäsongen. Dessutom är det väl aldrig någon som värderat Alcen som ens en topp 9 forward sett till det offensiva spelet. Johan Alcén är jätteviktig för Brynäs IF.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
{8356}: Alcén är spelaren med lagets största Brynäshjärta och en jobbig spelare att möta han borde vara given i en 4-kedja vad han än har för kontrakt.

Sv: A proposito de nada
{8356}: Precis det där svaret du skrev nu kommer alltid någon dragandes med för att försvara Dackells förlängning. Jag köper vad du säger, men det är ändå liksom inte svar på frågan varför Dackell var tvungen att skriva TRE år och dessutom med en hög lön.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Gemensam nämnare för förra säsongen var ju att vi ofta var spelförande och vann skottstatistiken. Det gällde såväl på hösten när det gick sämre, som på våren när det gick bättre och i hela kvartsfinalen.

Brynäsledningens slutsats lär ... | Läs mer