1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 447375 inlägg · 7964 ämnen

Inlägg: 2477379

Sv: A proposito de nada
Detta har inget med Brynäs och göra men idag vände det i mitt liv till det positiva, skrivit på att anställningsavtal i 3 månader som vikarie på förskola och skola inom kommunen där jag bor.

Detta känns så skönt efter all skit man gått igenom senaste månaderna med sjukskrivning, självmordsförsök, panikångestattacker m.m

Så skönt att må bra igen och kunna börja jobba.

Skall fira med en pizza och ett glas vin ikväll och förhoppningsvis en Leksandsseger.

Nu känns det skönt och leva

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
{204}: Roligt att höra att du mår bättre Mattias! All lycka med nya jobbet. Bara för din skull så hoppas jag Leksand vinner idag så du får njuta av en vinst 😉

Sv: A proposito de nada
{204}: Tycker att du alltid har varit en av de trevligaste personerna här på HS. Inget att undra på om du når framgång i livet. Lycka till i fortsättningen också.

Sv: A proposito de nada
{204}: Blir glad😀 härligt att höra GÖTT ❤️

Sv: A proposito de nada
{204}: Riktigt roligt att höra Mattias, sköt om dig ❤️

Sv: A proposito de nada
{204}: Tar tillbaka det jag skrev om trottoarsten och önskar dig stort lycka till. Hoppas att det blir längre än tre månader till slut :)

Sv: A proposito de nada
{204}: styrkekram! Vi är många som kämpar på olika sätt. Hoppas bara på en bättre värld för oss alla.

Sv: A proposito de nada
{204}: Jag är diagnostiserad med ptsd efter 18 år som deltids brandman och fem vändor i Bosnien och Afghanistan gick in i den berömda väggen 2015 blev sjukskriven men försäkringskassan tyckte inte att ptsd va en sjukdom kämpade mot dom plus alla minnen från de ena o de andra!! Men hankade mig fram och nu sedan två år en äkta panchis nu är de ganska lugnt i knoppen man tar de lugnt o gör bara hälften utan att stressa!! Sköt om dig du är alldrig ensam 🇺🇿🇺🇿👍👍

Sv: A proposito de nada
{204}: Härligt! Jag blir så glad att läsa sånt 👍

Sv: A proposito de nada
{204}: Grattis Mattias! Det är du helt klart värd. Tråkigt att höra att du har gått igenom så mycket psykisk ohälsa. Jag kan relatera. Se till att njuta nu, ikväll förtjänar du en vinst!

Sv: A proposito de nada
{204}: Kanon! Snart håller du på Brynäs också :-) Grattis!