1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779425 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2487241

Sv: Inte över riktigt än
J-S: Inge är ett stort problem I Brynäs och har så varit under en längre tid.
Han är fortfarande där i korridorerna och springer med tips om "hur det var förr".

Sporten får inte jobba i lugn och ro. Många som ska tycka till om hur man ska spela och hur det var förr i tiden...
Dock har Svedman börjat arbeta bort det där

Svarskommentarer

Sv: Inte över riktigt än
AW-M89: Jag har hellre gubbar som Inge i korridorerna med en framgångsrik karriär och som verkat i klubben när den var som allra bäst än de ledare som fått sina roller i cornflakespaket som springer runt på sätraåsen idag.

Sv: Inte över riktigt än
AW-M89: Är inte den gamle grävlingen Hammarström utrökt? Han borde har definitivt ha satt sin sista potatis. Bedrövligt att gamla spelare tillåts valsa omkring runt A-laget.

Sv: Inte över riktigt än
AW-M89: ”Inge är ett stort problem I Brynäs och har så varit under en längre tid.
Han är fortfarande där i korridorerna och springer med tips om "hur det var förr". ”

Vet inte om jag ska skratta eller gråta?
Finns massor jag kan säga men om det sportsliga faller på att Inge ger tips på hur det var förr i korridorerna och därför stämmer inte Brynäs spel.
Till vem? Och varför.
Då är det dags att lägga ner föreningen Brynäs, jävla pajasar och hitte på.
Jag har hört mycket i mina dagar men detta tar rekordet
Är du säker på att det inte var Tigerns spöke som härjar i korridorerna och ställer till det?
😂🤔😇🧨

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Det är ju för fan komik att följa den här sidan
Fans har skrikit sig blå över att det dröjer innan nyförvärv presenteras
Brynäs presenterar ett superstarkt nyförvärv
Lite för starkt visar det sig för en NHL-klubb vill ge honom en ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)