1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779536 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2547373

Sv: A proposito de nada
Herre P: Orädd kanske, men också väldigt naiv och populistisk i sin syn på enkla lösningar för att locka röster. Nej tack!

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Molla: Ett stort problem är att hon inte ingår i ett "styrelsepaket". Så vitt jag kan se finns det inga förslag på nya styrelseledarmöter som skulle ingå i hennes team.

Ett annat problem är att hon, baserat på intervjuerna, inte verkar förstå skillnaden mellan ordförande och klubbdirektör. En jobbar operativt, en gör det inte.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Kanske vart uppe redan.
Islanders kommer inte ge Boqvist ett Qualifying offer, så han blir UFA from 1a Juli.
Kommer Adam nöja sig med ett tvåvägs nånstans?
Ytterst tvek att han blir erbjuden ett envägs.

Brynäs chanser ökade med nån procent här iaf.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)