1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 781174 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2646568

Sv: A proposito de nada
Mogel: En klassisk s.k. sexpoängsmatch. Inte orimligt att DIF är förbi oss om en 2-4 omgångar.
Sen kan vi kanske återta ledningen igen men DIF har klart mer momentum än oss efter tränarbytet.
Det är uppenbart att ett slutspel lika gärna kan sluta i kvarten (semi mer sannolikt) som med SHL givet de problem vi har mot likvärdiga lag. Inställning och avsaknad av bredd är våra akilleshälar (bortsett från målvaktsfrågan).

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Silfver: Hur stor var differensen som mest mellan Brynäs och Djurgården i poäng? Var det 20 poäng ett tag eller tar jag i lite nu?

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Bifala: Full pott hade varit Järnkrok och Adam Boqvist. Stannar förmodligen vid önskedröm, men samtidigt inte HELT omöjligt.

Då hade Alcén fått bära kaftan/toga och sandaler samt en väl tilltagen gloria runt huvudet.