1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779518 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2755240

Sv: A proposito de nada
saile39: Ja det lutar väl åt det där. Förståeligt men också synd då jag tycker Lindstein spelat upp sig ordentligt denna säsong och har utöver det oerhört bra underliggande siffror. 8 i hela Corsi-ligan i SHL på 61% CF% (av spelare som spelat mer än 7 matcher) tyder ju ändå på att han gör mycket rätt. Kinnvall har som jämförelse 56% och Bertilsson 52%. Victor Söderström har också 56% och D'Astous 58%.

Bara Larsson (62%) och Silfver (61%) som är uppe på de siffrorna i Brynäs. Strax efter är Indrasis på 60% och sen Rödin på 59%. Axel har 54% så man kan inte säga att det bara är pga honom som Lindstein har så bra siffror heller.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: Du hade 16 inlägg enbart igår.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)