Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Sen är ju inte NHL-spel synonymt med att man blir en bättre poängspelare heller. Han har ju knappast haft den rollen i NHL. Att få harva i tredje/fjärde (som Silfverberg fick) i flera år gör ju inte en bättre automatiskt. Det är ju mycket annat som ska stämma in för att man ska göra så mycket poäng i SHL.
Sen kan jag ju tycka att om man nu stirrar sig blind på vad vissa spelare tidigare producerat i SHL borde man ju lägga lika mycket fokus på andra också. Ser inte direkt att någon uttrycker att Kinnvall producerar dåligt trots att han gjorde strax under 1p/match i HV (i SHL) t.ex. Trots det blev det bara 14p på 51 matcher för honom förra säsongen. Det är faktiskt sin sämsta poängsäsong någonsin i SHL. Ändå är det Lindblom som får skit av vissa (menar inte du här).
Edit: Jag vet alltså att du vet det. Så du inte tror att jag tjafsar emot dig. :)