Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
”I Rögle utvecklades Hansson till en toppback i SHL och han fick även debutera i Tre Kronor tack vare sitt spel för Rögle. Framgången i Ängelholm ledde till att skåningen värvades till EV Zug 2021.”
Och även Borgman,
”Haft lite skadebekymmer och en småtrasslig säsong. Men när Borgman är frisk och hel är han en maktfaktor och en kraft för Frölunda. Kan tacklas och spela fysiskt samt driva spelet med ett fint passningsspel.”
Rankades som nästbästa back i SHL 21/22 av Sportbladet.
” 9) Andreas Borgman, back, Frölunda
Har på kort tid tagit Frölunda med storm. Rörlig och trygg med pucken. Spelat blott 20-talet matcher men är ändå med i toppen av poängligan bland Frölundas backar. Har matchats hårt, närmare 23 minuter/match. Enormt med speltid i powerplay, snittar mest i hela ligan. Har precis som hela Frölunda haft det tyngre på sistone.”
Men både har skadebekymmer.