Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
"Bland annat har schweiziska Lugano, Zürich och Lausanne alla erbjudit bra och förmånliga och längre avtal. Samtidigt dunkar hjärtat hårt för LHC och Linköping, där han har gamla kompisar sedan juniortiden. Nu ser transferbomben ut att bli verklighet. Flera av varandra oberoende källor bekräftar för Hockeynews att det blir spel i Linköping och att kontraktet ska kritas på på fredag – uppgifter som även Expressen rapporterat om. Enligt källor får han ett kontrakt ettårskontrakt värt över 250 000 euro netto i LHC."
Så det ser absolut ut som att han kommer tacka nej till bättre erbjudanden (pengamässigt). MEN det kan ju också vara tiden på kontraktet som spelar in då han lär vilja ta sig tillbaka till NHL istället för att skriva långa kontrakt.