Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Ibland har vi tvekat om vi ska ta in någon mer back för vem ska vi då sätta som 7:e.
Det är ju alltid en avvägning med att ha en trupp som mår bra där man inte får missnöjda spelare men jag tycker att vi behöver få in en spelskicklig back.
Jag kan också bli otålig och tycka att vi borde ha hittat den backen men samtidigt vet vi ju inte heller hur spelet har sett ut bakom kulisserna. Det hänger ju på båda parter samt att vi vet att Alcén även värderar andra delar för att det ska bli rätt.
Nu har vi fått känna av redan på försäsongen att vi blir känsliga för skador men förhoppningsvis är det inte något allvarligare med vare sig Axel eller Kinnvall.