Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Bertilsson (och Kinnvall) hade 9 mål bakåt vardera i BP på hela förra säsongen (flest av backarna). Denna säsong har Hägg och Kinnvall varit inne på 5 var, efter 4 matcher...
Tror inte det är så enkelt att det bara är backarnas "förtjänst" eller Berras frånvaro som gör att vi släpper in många fler mål i den spelformen. Om det här snittet håller i sig landar Kinnvall liksom på 65 mål bakåt i BP denna säsong. Förra hade han 9 (på 51 matcher)... Rätt ordentlig ökning det (ca 622%).
Och nej, jag har inget svar på varför det ser ut som det gör. Jag kan ingenting om hur man ska spela BP så det låter jag andra säga mer om. Det är ju dock tydligt att det inte fungerar mot vissa lag (mot HV fungerade det).