Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Det är ju intressant det här. Hur man (så även jag, ingen kritik alltså) upplever saker på isen men statistiken säger något annat. Kinnvall var en av få spelare som landade in på plus i går. Bara han och (som vanligt) Bäckström som var +1 i hela laget.
Av backarna såg det ut så här:
Djoos & Norlinder, båda -2.
Hägg, -2 & Dahlqvist -1.
Kempny 0.
Och bland FWs:
Larsson, Silfver & Bellows, alla -2
Rödin & Lindblom, 0 (Bäckis +1)
Trivigno med -2. Kopacka & Ölund på -1.
Vesel, Scott, Pettersson & AJF på 0.
Kinnvall fortsätter alltså (enligt statistiken) vara en av våra bättre spelare vid lika styrka (i BP har han dock varit värdelös i). Sen säger jag inte att han är magiskt bra eller felfri för det. Bara att han steppat upp jämfört med förra säsongen vid lika styrka. Vilket är intressant då Brynäs som lag varit mycket sämre än förra säsongen så här långt.