Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Brynäs hade förmodligen varit ett topplag om blott hälften av de dyra nyförvärven hade varit lyckade.
Det som gör saken än mer frustrerande är att Brynäs befinner sig i ett väldigt kort tidsfönster där man fortfarande har en urstark stomme med hemvändare som fortfarande håller hög SHL-klass. Bäckström, Silfverberg, Larsson, Rödin etc håller fortfarande hög SHL-klass och skulle tillsammans med bra rekryteringar utifrån kunna utgöra ett guldlag.
Inom en snar framtid har den stommen antingen lagt av eller blivit för gamla för att vara toppspelare (som Scott nu). Då är tidsfönstret stängt och förmodligen också alla realistiska chanser att bygga ett guldlag. Därför är det tragiskt att man är på väg att vaska den här säsongen genom dåliga rekryteringar utifrån.