1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 753902 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2957713

Sv: A proposito de nada
Peja: Nu svär jag i kyrkan men Bäckströms återkomst har ställt till det gällande lagbygget. Vi var i behov att stärka laget uppifrån och den enda värvningen som var tänkt för det är väl Bellows på forwardssidan. Att flytta ner Larsson eller Bäckis till en tredjelina hade inte funkat. Sen hade aldrig Caps vurmen med AjF och Kempny varit aktuell.
Missförstå mig rätt nu, Bäckis är en gudabenådad spelare men han är inte tillräckligt bra/ung för att lyfta detta namnkunniga lag där past peak spelarna inte har tillräckligt luft under vingarna längre.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Silfver: Påminner mycket om CR7s comeback i United, den stora och mäktiga återkomsten som skulle leda till stora triumfer! Rubbade bara dynamiken och balansen och fritt fall tillslut. Samma i Brynäs fritt fall från förra säsongen och snart kval.