1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 781244 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 3043988

Sv: A proposito de nada
Anders Berg:
Är inte alla nya spelare en osäkerhetsfaktor?

Silfver skulle vara slut typ sa alla experter.
Ceda skulle inte hålla sa väldigt många.
Bobby. Vem är det?
Så man vet inte vettu.

Men det är klart. För dina inlägg skull så förstår jag att du hoppas på det.
För annars så vad ska du skriva..

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
mk: Spelare som aldrig har spelat i Europa, eller i Chronas fall aldrig spelat på elitnivå i Europa, är givetvis mer osäkra kort än nyförvärv som kommer från en annan SHL-klubb. I vissa fall finns det även sociala faktorer som kan påverka; det finns exempel på importer som inte har presterat eftersom de och familjen har vantrivts i Gävle/Sverige, det var ju noll risk för det exempelvis när man värvade hem Silfverberg.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: Källgren är svårbedömd. Första säsongen drogs han med skada från oktober. Andra säsongen missade han hela försäsongen och kom tillbaka långt in på säsongen.
Jag skulle sammanfatta det som att vi inte sett Källgren på riktigt ... | Läs mer