1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 780950 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 478626

Modo - Brynäs, 6-3
Första bortaresan någonsin. Förväntningar på ett taggat gäng så väl på is som på läktare. Reflektion: besvikelse.

Den stora besvikelsen ligger under gårdagens drabbning inte hos spelarna i laget, jag tyckte de kämpade och stretade på bra och var i 2½ period välförtjänta av minst en poäng. Det jag inte kan förstå, när vi är ett så pass ihoptryckt gäng med hyfsat många Brynäsare i klacken, är att stämningen från oss under matchen n ä s t a n var lika dålig som på hemmamatcherna. Jag har beslutat för att åka med igen, vid nästa möjliga tillfälle. Sedan om det blir 6 januari eller någon av de övriga tre matcherna återstår att se. Jag vill gärna ha revansch på Modo.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Gemensam nämnare för förra säsongen var ju att vi ofta var spelförande och vann skottstatistiken. Det gällde såväl på hösten när det gick sämre, som på våren när det gick bättre och i hela kvartsfinalen.

Brynäsledningens slutsats lär ... | Läs mer