Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
1.Färjestad BK No comments needed!!!
2.Frölunda Blir strået vassare nästa säsong
3.HV71 värvat en målskytt i Jani Hassinen
4.Djurgården kommer att bli bättre än förra säsongen
5.Luleå fått en bra mix av gammla och yngre spelare
6.Brynäs ser inte så bra ut tyvärr på målvaktssidan
7.SSK Blir farligare denna säsong eller så blire ras
8.MoDo ser tungt ut blir med att fightas om sista play-off plats
9.LHC kommer itt att lyckas oavsett sina hyper värvingar
10.MIF Redhawks kommer att få en tung vinter
11.Leksand tyvärr truppen ser tunn ut kvalspel
12.Timrå kommer att lida av förlustarena av Zäta och Fagemo
Men mycket kommer att hända i alla lag innan d är färdig värvat bla har Luleå på g en hemvändande NHL Proffs vid namn Tomas Holmström samma sak gäller väl Brynäs i Johan"Lill-Honken"Holmqvist fall att han lär göra comeback i elitserien.