1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779513 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 914248

Sv: A proposito de nada
Mickis: Du blandar ihop mig med någon annan. Jag är sällan speciellt kritisk till Brynäs, i a f jämfört med övriga här förutom Huge dårå. Tycker man har gjort en sanslöst bra förändring av föreningen. Kolla gärna mina tidigare inlägg om du orkar. Men källkritik är väl inte direkt hårdvaluta här på HS och inget som du värderar högt antar jag?

Blir lite pissed off för alla dina tillmälen.

Jag har en käpphäst. Det provocerar mig att så många Gävlebor inte sätter ett så stort värde på Brynäs - ett grymt hockeylag med en fantastisk historia. Och då menar jag sätta värde genom att gå på matcherna och stötta föreningen.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: Du hade 16 inlägg enbart igår.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)