1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779500 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 922984

Sv: A proposito de nada
Huge: Det märks att du har noll koll på det du säger om andra tex "Du känns som en av dom.".

"Grinar o gnäller efter ett par förluster o då måste huvuden rulla hit o dit." Nu förlorar vi sällan o jag har mig veterligt aldrig halshuggit någon pga en förlust, varken i skrivet tal el. bokstavligt. Däremot kan man bli less o frustrerad men det går snabbt över.

"Man tar en förlust som en personlig förolämpning och tappar all vett o sans i sitt insöade och trånga supporterliv, där supportandet verkar vara det allenarådande och enda intresse i livet".
Känns som om du talar om dig själv där i slutorden, när ingen får gå i otakt med dig när det gäller ditt nyanserade o perfekta supporterliv där man inte får tänka oppositionella tankar.
Själv har jag ett liv där det mesta inte handlar om hockey, utan om familj o andra viktigare värderingar. Men det är klart jag brinner för Timrå men jag tillhör inte supporterklubben, men hockeyintresset finns.
Personligen känns du mer insöad än någon annan här inne.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: Du hade 16 inlägg enbart igår.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)