NR_9: Jo, du har helt rätt. Men tyvärr fel. Utlänska plåtar gäller inte om dom inte sitter på en Nova. Men det var ett bra försök, hur f..n hittade du den ?
Helg Ernest: Jag hittade inte någon chevrolet Nova med reg nr CCY 762 men jag hittade en buss med det reg nr, men den är inte från H-sand. Om ni kollar länken och sen går ned och tittar på den tredje bilden så finns bussen där =)
Helg Ernest: Vad jag ska göra på min semester? Ja, allt annat än att bygga en farstukvist, i vilket fall. Då kan väl en fogsvans som den på bilden komma väl till pass för dig, eller hur? Så använd den med glääädje nu... ;-))
Ja, vi sågar väl oss vidare i denna rekordtråd på HS. Helg Ernest - önska!
Paddan: Vistt var det Gevalia-Jesus jag tänkte på. När han hade den loo(c)ken så sprang han in i en sten/betongpelare under en musikvideo-inspelning. Hilariöst roligt.
Paddan: Det är nog mycket mer Gordie Howe det handlar om än Bobby Hull, i vilket fall. BH var "bara" 41 år när han avlutade sin karriär 1980. Så tror jag i vilket fall..
AD:
Då vill jag se en bild på SALK-hallen i Alvik.