{8225}: Så mycket fame o kändisskap nuförtiden,äcklas av att alltid minst nån wahlgrenare ska vara med alltid, överallt. Annars är det Lets dance, blablabla Tv4, reklam, man bara spyr, men här är något genuint
mattias - 74: Såg en dokumentär häromdagen, en skör person som inte ville/orkade bli superstar i Proggsverige , men för mej är han superstor genom sin skörhet.
Rip Kirby: Jag länkade till en låt från en konsert på Wembley stadium år 2000. Här var hon 61 år gammal. Vilken 61-åring kan hitta samma energi och återigen, den scennärvaron. Helt jävla magiskt om jag får tycka till.
Silly: Som du säger, en av de allra största artister vi haft med en scennärvaro live som få om någon kunnat leva upp till. Mitt bidrag är drygt 20 år gammalt, men får stå som symbol för var någonstans hon varit som bäst.
www.youtube.com/watch?v=Opz40dhWQ-4