Costanza: Jag värnar verkligen om de utrotningshotade svenska korvkioskerna, stödäter osunt ofta, fmen Örebro är utanför mitt upptagningsområde, men har en kontakt där, så återkommer med bra tips.
Kul med konst, är det nån speciell inriktning på kursen?
{8225}: Jag är antagen till en konstkurs i Hällefors, Örebro. 21 augusti kommer George få penslar och färgtuber. Blir kul att kladda med nåt kreativt. Du kanske är där i krokarna och kan tipsa om nåt svettigt korvmål.
{8225}: Fått i uppgift att digitalisera alla band från en Hi8 kamera. Mycket jobb, sitta och se på släktingar som åker in på min SSD-disk. Hade jag och JFK varit kompisar så hade allt löst sig ;-)
{8225}: Går inte att komma ifrån att Rim Tim Tagi Dim är en banger, även om kompositionen är lite väl simpel för min smak. Men ett jävla ös är det, jämfört med majoriteten av de andra numren som för tankarna till filmmusik där protagonistens kärleksintresse slutligen avlider i cancer.
Håller man för ögonen är förstås Schweiz riktigt hög klass, och även Israels bidrag är starkt.
www.youtube.com/watch?v=grE0lwTsSPg