Nu har han ju inte gått och dött. Nä, den sege faan kan ingen få död på. Nä, han har tagit klivet ut i verkligheten och avslutat alla sina förehavande här i HS och sitt "medlemsskap"
Mike 66 som är/var en legend här ibland oss.
Det var han som myntade "Banjospelane Nolaslkogsare" om MoDo iterna.
Han skulle alltid "Pissa" på sina kombatanter, även om det bara var verbalt.
Mike ! Vi kommer att sakna dig, så för våran skull.
Chief: Och jag blir allt flintskalligare. Det blir lättare för var dag att slå huvudet i taket. Antingen lär man sej av det som en cirkusloppa, eller inte! Jag säger" INTE!!!"
orion: Självklart lämnar även jag detta skrotforum, humor är visst nåt fult och hela förmiddagens snack på Timrås sida är raderat, snacka om öststatsland...hehehe
håckla: Synd, väldigt synd! Läktargruppen är bra på tifon, tankens frihet verkar dom inte ha fattat mycket av. Vi ses på annan plats! Timrå IK är dom bästa!
orion: Jag minns en gammal replik från pjäsen "Vildhussen", som jag för övrigt gjorde musiken till: "Skrivkonst i handen på en idiot är livsfarligt" Gäller nog även raderkonst...
orion: Det dom inte känner till /vet nått om raderas. För det kan inte vara bra eftersom dom inte känner till vad diskutionen handlar om. Men det bevisar ju bara vad lite dom igentligen vet.
Jag saknar Miiiike lika mycket som er andra, mest därför att han verkligen kunde föra en debatt samtidigt som glimten i ögat fanns kvar.
Men att föra någon form av kritisk debatt mot moderatorerna eller forumledarna, mot HS i allmänhet eller kritik mot radering av inlägg i denna eller någon av de andra gästböckerna här på HS tänker jag inte låta fortgå här.
Har ni kritik mot moderatorer så ta det i brev, kritik mot radering så ta det i brev. Har ni förslag och tips på saker att göra för att förbättra HS så ta det i den för det avsedda gästboken "Föslag & buggar".
Poffa: Vad är det då man får diskutera i detta forum ? Jag har för mig att i denna GB får man diskutera allt utom sport ? Men där måste jag ha missuppfattat något, eller ? Men ditt inlägg, visar ju bara på att det inte är enbart Timrås GB som berörs.
Så beskriv var förseelsen ligger och vart det står att det är en förseelse. Så vi andra kan begripa det och komma till insikt.
Helg Ernest: Nu gör du dig dum. Läs texten satt av moderatorerna för denna gästbok längst upp. Framförallt "Här sitter vi gärna med mungiporna pekandes uppåt."
I övrigt så antar jag att du vet vart man finner HS regler.
Jag skall göra ett frånsteg från det här med att ta bort efterföljande inlägg genom att skriva här själv och svara på din fråga:
I detta forum får man disskutera allt som inte rör sport, MEN du får trots detta INTE bryta mot de generella reglerna som finns på HS. T ex kan man läsa följande under länken regler:
"Klagomål eller åsikter om raderade inlägg raderas omgående. Kontakta moderatorerna istället."
Min mening är att försöka hålla ett normalt diskussionsklimat här på HS och i vissa fall innebär det att man får plocka bort fullständigt horribla inlägg och andra gånger så betyder det att man får plocka bort otroligt bra inlägg.
Övriga frågeställningar angående detta kan vi ta via mail om du vill. Fortsatt skrivande i denna tråd kommer från och med nu försvinna. Vettiga eller horribla, det spelar ingen roll.
Nä, den sege faan kan ingen få död på.
Nä, han har tagit klivet ut i verkligheten och avslutat alla sina förehavande
här i HS och sitt "medlemsskap"
Mike 66 som är/var en legend här ibland oss.
Det var han som myntade "Banjospelane Nolaslkogsare" om MoDo iterna.
Han skulle alltid "Pissa" på sina kombatanter, även om det bara var verbalt.
Mike ! Vi kommer att sakna dig, så för våran skull.
Kom tillbaka din Lallande Fåne!
Vi älskar dig !