mattias - 74: Är du allvarlig? Skulle den här typen av uppgifter vara ett nytt fenomen? Tror du på det så bör du läsa på litegrann på den bifogade länken, tog du bara en rövare och hoppades på att inte bli synad så har du precis bliivit det.
Vad tycker du för resten om att den enda personen med militär kompetens i SDs ledning anser att Sverige bör utöka sin insats i Afghanistan?
Björn W: jag är inte sverigedemokrat så jag vet inte varför han tycker som han gör. Det är väl lika inom alla partier att man inte är ense i alla frågor. Jag står fast vid att sverige inte skall ha trupper i afghanistan. Orsaken har du i mitt tidigare inlägg.
Gavelo: Japp. Ett exempel är att man t.ex. inte räknar BLM-upploppen, som orsakade 19 dödsfall, över 2000 skadade poliser och tiotals miljarder kronor i skador, som vänstervåld. Vid ett dåd skrek mördaren "We've got a Trump supporter" innan han sköt, och inte ens det räknades som vänstervåld.
Vad tycker du för resten om att den enda personen med militär kompetens i SDs ledning anser att Sverige bör utöka sin insats i Afghanistan?
Redigerad kommentar