{9742}: Där hittar du folk som tar till våld för att man är oförmögen att förstå att det finns 2 sidor på ett mynt. det är bara tragiskt men uppenbarligen helt vanligt numera. Nu är jag inte aktiv på X direkt men när jag loggar in så är det bara massa trams om Hamas, Sossarna och Stegerud, våld, mord och misär.
Gavelo: Polariseringen känns väldigt osund för alla. Minns X och Y från gamla hederliga riksorganet MAD. I dagens politik är det viktigaste att smutskasta motståndarna, inte att driva en politik för folks väl
puffe4: Till din stora förvåning har jag sett de sex filmerna Peter Sellers medverkade i åtskilliga gånger, och några av dem tillhör mina absoluta favoriter. Sedan blir jag illamående över hur de fortsatte mjölka konceptet efter hans död, men det är en annan fråga.
det är bara tragiskt men uppenbarligen helt vanligt numera.
Nu är jag inte aktiv på X direkt men när jag loggar in så är det bara massa trams om Hamas, Sossarna och Stegerud, våld, mord och misär.