Gavelo: Du påstod ”USA är millimeter från ett inbördeskrig och det är väl den sämsta tänkbara utgången, men vad finns det för val när vänstersidan , trans sidan väljer att agera domare och bödel när man känner sig kränkt.” Vilket får det att låta som att det politiska våldet främst kommer från vänstersidan. Den slutsatsen borde också vara omöjlig om det nu inte finns någon heltäckande statistik.
”dina påståenden tar en normalt tänkande människa med en stor nypa salt”, tackar för mig där.
Rodrigo: Det är just det som är problemet att människor går på precis all smörja som media och uppsatta personer säger, människor som blint går på dessa saker är enligt mig inte normalt tänkande människor, så med andra ord, normalt tänkande människor går inte på all skit som pumpas ut, man gör egna val baserat på fakta och inte vad någon lärare, politiker eller granne säger är rätt.
Tex så går inte normalt tänkande människor på att företaget bakom undersökningen du länkade till är speciellt objektiv i sina research.
Jag upplever det som att sedan Republikanerna kom till makten så har ”extremvänstern” tagit våldet till helt nya nivåer, vad är detta, 6:e avrättningen på några år?!
Alldeles oavsett vart vi står politiskt så kan vi enas om att det här våldet, hatet och den allmänna psykos som människor lever i (usa) så är landet farligt nära någon typ av inbördeskrig, eller en eskalering av skjutningar och våld från båda sidor och det är tragiskt på precis alla plan.
Rodrigo: Vänstermuppar skjuter mot kristen höger kan vi väl konstatera. Sen hatar jag Israel in i benmärgen då de är från Satan. Värsta vidriga personerna på denna planet. Zionisterna ska till Nurnberg imorgon. Fruktansvärd slakt de håller på med!!
”dina påståenden tar en normalt tänkande människa med en stor nypa salt”, tackar för mig där.