JD: Va f..n. Det var väll sörsida vägen ? Väg 305 eller vad den heter. Jag kommer ihåg när Kerstin Sahlin stod med bilen hängandes på underedet, klockan var 2 på natten , nere i Nedansjö efter att ha dansat på Vårbacken. (Så här i efterhand kan man ju fundera varför hon körde sörsiavägen? ) Gick ju inte att väcka någon bonde då för att få traktor hjälp. Så det vart skjuta och försöka dra med Chevan, vilken hade för många hästkrafter för att få bakhjulen att greppa i backen.
NuMo: Vet att många hade hoppats på det för att få bevis för att Trump är en senil galning, men tyvärr blev det inte så, utan som för det mest med Trump blev det en fredlig lösning:
Jag kommer ihåg när Kerstin Sahlin stod med bilen hängandes på underedet, klockan var 2 på natten , nere i Nedansjö efter att ha dansat på Vårbacken. (Så här i efterhand kan man ju fundera varför hon körde sörsiavägen? )
Gick ju inte att väcka någon bonde då för att få traktor hjälp.
Så det vart skjuta och försöka dra med Chevan, vilken hade för många hästkrafter för att få bakhjulen att greppa i backen.
Men roligt hade vi. ( c :