Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
sylf:
3 stycken 6 - 0 matcher på 2 spelade omgångar.. Skall vi gissa att Pool gör 6 mål på City imorgon :)
Hahl Bundy:
" Jag tror inte att lojalitet finns i någons tankar i Manchester City"
It´s all about the money.. Då finns det sällan lite av lojalitet i en förening.
Metal Guru:
Tillägg. Tror att Den Engelska polisen har mycket med saken och göra.
Stenhårda straff. 3-7 års fängelse e ganska vanligt, sen e det banningorders oxå,du får el kan inte åka på nån match överhuvudtaget på ca 3-5 år,skulle du bryta mot detta ,fängelse direkt. Kamera övervakning praktiskt taget hela landet är filmat sen behöver du inte bråkat på en match ,utan kan lika gärna vara på lokal puben under tv match då blir det fotbollsrelaterat och du torskar. Tror att det var under Thatchers tid man började med det här... :)
Metal Guru:
Det har jag ingen aning om men nånting har dom ju gjort eftersom dom nästan sitter i knä på spelarna på matcherna. Skall dock understrykas att det är fortfarande vissa lags supportrar som inte vet hur man sköter sig. ( Millwall - West ham i Fa cupen för ett par år sedan ) som ett exempel.
Tror att det är FA:s hårda regler om att du blir livstidsportad på arenorna om du kastar ut nåt eller stormar planen eller ställer till med nånting som inte är lagligt. Det funkar ju uppenbart i England så hur svårt kan det vara att skärpa reglerna i Sverige?
sylf:
Det verkar som om Roy skickar hem Aquilani till Italien ( Juventus ) på lån med köpoption. Märklig värvning från början nu kan tyckas..
Metal Guru:
Borde inte AIK:s styrelse tröttna på dom här jävla idioternas beteende match efter match. Börjar nästan bli humor över det hela att inge gör nåt... Titta hur man gjort i England. Tycker man kan ta det som ett oerhört bra exempel.
Jag tycker att man gott kunde stänga av Sverige från Europacupspel ett par år.
Som Raul skrev, vad hade vi tyckt om (t.ex Elfsborg) blivit attackerade på samma sätt i något random maffialand?
Hence:
Verkar nästan som om deras egen styrelse är rädda för att konfrontera dom. Dom får ju fortsätta hur dom vill... Patetiskt.
Björn W:
Johan Hällman.. För övrigt så var Hollandsproffset Lasse Nilssons farsa toppforward ( Thomas ) Målet vaktades av Bengt Andersson.. :)
Björn W: Skarven i krysset till 2-0 var riktigt vacker.
Fortsätt att jobba på koefficienten så kanske vi får se Giffarna mot Cork en vacker dag.
Dream Team:
Visst kan AIK få möta Liverpool om båda lagen avancerar till gruppspelet eller är det nån som vet hur det funkar..