Poffa:
Sitter och ser på City - Dortmund och kan nästan svära på att Dortmund minst når Semifinal. Vilken offensiv rolig fotboll dom spelar. Bara för att jag just skriver detta så får city en livlina i form av en straff och 1 - 1, inte det minsta rättvist.
Dortmund har i princip nästan spelat ut City. HART har räddat city från bedrövelse.
Poffa:
Jag var mest ironisk, självklart är det inte riggat men på de senare åren har ju united fått på förhand den enklaste gruppen. Ta det inte så allvarligt ;)
Själv kanske jag får åka på Råsunda och se Liverpool om jag har tur ;)
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar
jag håller på Bayern men inte på de sättet jag håller på Timrå ellr Hammarby därför blir jag inte tokig om Chelsea tar hem det, bara det blir spännande utav helvete är jag nöjd =)
...men han ska helst inte vara i eget straffområde...
Räddning!!!
Redigerad kommentar
Dream Team: Jag har sett värre tokdominans än det där. Ex. Barcas mot just Chelsea.
Det var kontrollerat av Chelsea.
Bayern skulle såklart ha varit bättre i deras klara chanser, men där var de som div. 5 spelare i Sverige.
Nu har Bayern skitit i det blå skåpet.
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar
Dream Team:
Dags för final ikväll som jag tror Bayern vinner i kraft av hemmaplan samt att de inte saknar lika viktiga spelare som Chelsea i kvällens match. Chelseas skadeläge ser ut som följer
John Terry, Branislav Ivanovic, Ramires och Raul Meireles samt frågetecken för Malouda medans Bayern saknar Alaba, Badstuber och Gustavo, det är ju Chelsea som helt klart saknar mer tongivande spelare. Tror faktiskt Bayern tar det här ganska enkelt. Ingen Terry eller Ivanovic i Chelseas backlinje gör att jag tror Chelsea kommer får ett helvete ikväll på ett kokande alianz arena.
Tips 5 - 1.
renen:
Pepe är den största grisen, vilken idiot, han får Terry och framstå som en värdstjärna.
Dream Team:
Fantastiskt tråkigt och se Chelseas defensiva spel igår. Fotbollsmördare. Nu håller jag på deras motståndare i finalen. Vore kul med Bayern Munchen, dom har spelat en attraktiv fotboll genom turneringen. Barcas bollinnehav och kvalificerade målchanser ser alltid ut så här när dom spelar fotboll. Tyvärr var chelsea effektiva men som sagt otroligt tråkigt spel
Drogba kan nog ensam stjäla 20 minuter av den här matchen men det räcker inte...
Ofattbart korkat av Terry, han som ville ha revanch efter straffmissen mot MU. Nu får han inte ens spela finalen om de skulle bragda sig dit.