Hoppas att Gijón kan göra nåt liknande mot Real Madrid. Mållöst i paus och Real har bara mäktat med ett avslut. Hade ett skott i stolpen tidigt iofs, men förutom det inte mycket.
Bissett19: Magnifik fotboll från Barcelona. Den bästa fotbollen jag sett ett klubblag spela. Det är bara att ta av sig hatten och tacka för uppvisningen.
Det var underligt att se tycker jag. Real kunde inte bjuda upp öht, långa stunder såg det ut som att Barca mötte Malaga eller nåt liknande. Tror att mycket, förutom att katalanerna spelade ruggigt bra, ligger i att Reals unga spelare som Özil, Khedira, Di Maria, och Marcelo underpresterade grovt. Underpresterar halva laget så får obönhörligt man stryk av Barcelona.
mattias - 74: Ja den sparken var endast avsedd för att skada ser det ut som. Sen knuffen på puyol var lika löjlig som onödig. Det är bara fotbollspelare som ser ut att hålla på att dö efter en lätt knuff eller en flathand på kinden.
Berka: Ja, ett tag var det en massiv orgie i filmningar, spelare som hellre slängde sig än skapade en målchans. Till å med Pep såg ju döende ut när han fick en puff av Christina.
Wayne Gresky: Det var riktigt nice faktiskt. Man bör betänka att det också hände i ett derby som inte sällan är fyllt med stora mängder hat och hets. Före matchstart höll vissa hemmafans t.o.m. upp Espanyol-tröjor med A.Iniesta på ryggen. Estupendo! Excellente! Fantastico!
Nu har man sett två matcher idag,först Milan-Udi 4-4,också en underbar match,osså denna.Nu gjorde förövrigt Kaka 4-2 för RM. Mourinho beter sej tyvärr som ett arsle och hånar Villarealbänken.
Johnny Bravo: haha, de var mina pengar också ;) Nä men en helt okej match att kika på, Messi levererar som vanligt också. dock så var Man U - Arsenal snäppet roligare för den spåra ju ur totalt i mål, helt chockad efteråt.
Och lite mer spännande för där hade jag 17ggr pengarna.
Undrar om Dani Alvez lärt sig filma av sin landsman rivaldo. Vilken jävla teaterapa han är. Barca vinner nog det här till slut. Messi borde väl dessutom varit utvisad?