mattias - 74: Jag tror mycket väl att det blivit straff på de flesta andra arenor, med tanke på de förutsättningar som Webb hade. Han är inte direkt in på situationen, han är inte i sådan position att han ser det bakifrån och det är en väldigt liten touch från målvakten, något som inte är speciellt svårt att missa.
Att vi dessutom har 3-4 repriser på oss att bilda oss en uppfattning gör det enklare för oss att se att det inte borde varit straff.
mattias - 74:
Glory, glory, Man United,
Glory, glory, Man United,
Glory, glory, Man United,
As the Reds go marching on, on, on.
Domarna i Premier League har dock skärpt till sig rejält när det handsbedömningar den här säsongen. Jag gissar att det var det ni såg prov på i gårdagens match.
Mattias - 74:
Varför diskutera jämnt? Jag trodde det var syftet med den här sidan? Men du kanske föredrar att folk bara slänger ur sig en massa dumheter som man sedan har svårt att stå för?