Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
RubinFr?lunda: Ålefeskarns vals menar du?
Dragan, grattis till poängen igår, den var välförtjänt!
zigge: Hade lite tur där men det det är uppenbart att vi inte riktigt behärskar defensiva lag. Örebro, AIK och Leksand är alla lag som verkar passa oss extremt illa.
Nåväl vi tar poäng i var och varannan match så det måste finnas en styrka i det.
Redigerad kommentar
Dragan 2k: Jag gissar på att du tycker det var bättre förr? Tråkigt när folk (oavsett lagtillhörighet) som man haft mer eller mindre kontakt med sprids för vinden. Hur många aktiva Frölundaiter finns kvar på HS idag?
Tycker det absolut finns tillräckligt med publiklag att fylla upp SHL. Timrå, Leksand, Aik, Björklöven, Västerås tex. Så Varför inte 16 lag t.om och ha lite mer uppdelat i division likt NHL och ha mer Derbyn som drar publik. Sen skulle man kunna ha likt fotbollen, att något lag åker ut direkt och något lag får kvala. Det skulle göra det mycket lättare att gå upp igen om man som lag från SHL åker ur. I dagsläget skjuter man sig själv lite i foten tycker jag då det är så svårt att gå upp igen om man åker ut.