Hockeydramatik i kväll - men Frölundas pubilk ska inte duka under.
Frölunda vill ha mer NHL-stuk på matcherna i Scandinavium. En liten vit duk ska öka stämningen på läktarna. - Det är vad vi hoppas på, säger Stefan Larsson, initiativtagare till Frölundas nya giv. I kvällens semifinal har Frölunda i samarbete med en rad sponsorer lagt ut en vit duk på var och en av de 12 044 stolarna i Scandinavium. Meningen är att publiken precis som i de stora NHL-arenorna ska vifta med dukarna under matchen. - Det ser trevligt ut och gör publiken mer engagerad i matchen. Jag hoppas våra åskådare ska vara lika duktiga på att vinka, säger Larsson.
Önskar jag hade en biljett :o( Ha det gött alla som ska dit och lycka till VF.
Ur dagens GT...
Hockeydramatik i kväll - men Frölundas pubilk ska inte duka under.
Frölunda vill ha mer NHL-stuk på matcherna i Scandinavium. En liten vit duk ska öka stämningen på läktarna.
- Det är vad vi hoppas på, säger Stefan Larsson, initiativtagare till Frölundas nya giv.
I kvällens semifinal har Frölunda i samarbete med en rad sponsorer lagt ut en vit duk på var och en av de 12 044 stolarna i Scandinavium. Meningen är att publiken precis som i de stora NHL-arenorna ska vifta med dukarna under matchen.
- Det ser trevligt ut och gör publiken mer engagerad i matchen. Jag hoppas våra åskådare ska vara lika duktiga på att vinka, säger Larsson.
Önskar jag hade en biljett :o( Ha det gött alla som ska dit och lycka till VF.