F: håller med dej......... varför tjatas det alltid om att VF var så dominanta... var dom verkligen det igår?... nej... andra halvan av matchen känndes som TIK skapade mer än VF o lyckades vissa stunder bita sig fast i zon.... på slutet anfallde TIK rätt friskt fast dom egentligen borde spelat på resultat... var ju inte förrän sista 3 minuterna som VF skapade tryck i zon för att kvittera. Så snacket om att TIK försvarade sig i 3 perioder känns som det är skrivet av väldigt hemmablinda supporters som blivit lite för bortskämda av att VF lirat offensivt tidigare.. igår var dom inte så dominanta.
håller med dej......... varför tjatas det alltid om att VF var så dominanta... var dom verkligen det igår?... nej...
andra halvan av matchen känndes som TIK skapade mer än VF o lyckades vissa stunder bita sig fast i zon.... på slutet anfallde TIK rätt friskt fast dom egentligen borde spelat på resultat... var ju inte förrän sista 3 minuterna som VF skapade tryck i zon för att kvittera.
Så snacket om att TIK försvarade sig i 3 perioder känns som det är skrivet av väldigt hemmablinda supporters som blivit lite för bortskämda av att VF lirat offensivt tidigare.. igår var dom inte så dominanta.